Spa Konforunda Banyolar

Spa Konforunda Banyolar

Rahatlatıcı etkileriyle otel ya da spa merkezlerinin banyo alanları kişi üzerinde son derece olumlu etkiler yaratır. Artık bu etkiyi evinizdeki banyonuza taşımanız mümkün. Bu yazımızda “Spa etkisinde bir banyoya sahip olmak” için neler yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

Sakinlik, ferahlık, sadelik : Yalnız spa etkisinde bir banyonun değil tüm banyo tarzlarının sunması gereken özelliklerdir.

Banyonuzda rahatlatıcı bir etki yakalamak için pastel tonların, açık renklerin kullanılması önemlidir. Parlak ve canlı renkler belli bir süre sonra kişiyi yorar ve stress yaratır. Bu nedenle Spa etkisine sahip bir banyo için sarı, lacivert, kırmızı gibi yoğun renkler yerine krem rengi, pastel mavi ya da yeşil benzeri açık ve nötr renkler tercih edilmelidir.

Koyu ton tercihlerini geniş banyolarda kullanmanızda fayda vardır. Bu şekilde koyu renklerin yorucu etkisi azaltımış olur. Kırmızıyı beyazla kırarak, koyu kahve, gri ya da bej tonları kombinleyerek spa etkisinde bir banyo yaratabilirsiniz.

Banyonuzda ki bir diğer ayrıntı ise havlulardır. Eskimiş, ince havlularınızdan kurtulun. Banyonuzun renklerine uygun havlu setlerinizi aksesuar biçiminde görünür biçimde sergileyin. %100 Organik pamuktan hazırlanmış yumuşacık ve kalın havlular ile kendinizi özel spanızda hissedeceksiniz.

Dağınıklığı düzgün biçimde toparlayacak kullanışlı banyo mobilyaları banyonuzda önemli yer tutar. Ancak banyoda ki hareket alanınızı kısıtlamamasına da dikkat etmeniz gerekiyor. Ayaksız LaRoccia Nuda serisi mobilyalar duvar üzerinde adeta yüzer gibi bir etki bırakıyorlar.

Tezgahlar, dolap üniteleri ve boy dolaplarının ahşap yüzeyleri göz alıyor ve duygusal bir etki sağlıyor. Meşenin sıcak dokunuşu kişiyi rahatlatıyor.

Açık banyo rafları ise banyoya tarz katıyor ve havlularınızı sergilemenize olanak sağlıyor. Böylelikle sadelik ve arınma hissiyatı yaratılmış oluyor.

Çok etkili bir duş başlığı ile profilsiz şeffaf camları ile bir duş kabini hem banyo dekorasyonunuzu değiştirecek hem de banyodan çıktığınızda zinde, enerjik ve mutlu olmanızı sağlayacaktır. Yağmur, şelale, atomizer duş özelliklerine sahip bir duş başlığı ile her banyoya girdiğinizde kendinizi yenilenmiş, 5 yıldızlı bir otel spasındaymış gibi hissedeceksiniz.

Dekorasyonunuzda yeşile mutlaka yer verin. Havlu, banyo aksesuarları hatta bitkiler bu konuda işinize yarayabilir.

İşli, süslemeli, ayaklı banyo dolapları yerine ahşap ve sade çizgileri olan, modern banyo dolaplarını tercih etmelisiniz. Spa etkisinde bir banyoda fazla aksesuar yorucu bir ortam yaratır. Minimum düzeyde planlanmış aksesuarlar hem kullanışlı hem de dingin bir atmosfer sağlar.

Doğal taşlar, cam aksesuarlar, deniz kabukları ve mumlar banyonuza spa etkisi katan uygun aksesuarlardır. Aşırıya kaçmadan bu tip hafif görünümlü, ışıltısı ve doğallığıyla ön plana çıkan aksesuarları banyoya dağıtabilirsiniz. Banyoda zaman zaman kokulu mumlar yakarak banyonun rahatlatıcı etkisini artırmak ve burada hijyen duygusunu güzel kokularla öne çıkarmak isteyebilirsiniz.

Doğallığı ön plana çıkarmaktan söz edince, taş duvarları olan bir banyo ile spa tarzını uygulamak çok kolaydır. Doğal taş duvarlar epey maliyetli olabilir ancak artık taş görünümlü seramikler oldukça hesaplı bir şekilde yukarıdaki gibi bir görünüm elde etmek mümkün. Banyolara çok yakışan, doğayı eve taşıyan ve dinginlik veren bir duvar dekorasyonu olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *