Renklerin Anlamı, Işık Terapinin Faydaları...

Renklerin Anlamı, Işık Terapinin Faydaları...

Su, renk ve atmosfere dönüşüyor

Deniz kenarında güneşin altında geçirdiğimiz bir günün ardından kendimizi çok mutlu hissederiz. Neden olduğunu biliyor musunuz? Güneş ışınları sayesinde. Güneş ışınları renk spektrumundaki her rengi bünyesinde barındırır ve çıplak tenimize nüfus eden güneş ışınları kendimizi daha iyi hissetmemize yardımcı olur.

Vücudumuz yalnızca ihtiyacı olan rengi özümserken diğerlerini reddeder. Kromoterapi bu prensipten yola çıkar: her rengin bir ağırlığı, bir ısısı, bir yoğunluğu ve hepsinden önemlisi bir enerjisi vardır.

Renk vucudun içine işleyerek hücrelerde ve kanda biokimyasal değişikliklere sebep olur. Her insanın 7 renge karşılık gelen 7 şakrası vardır: kırmızı ve turuncu, sarı ve yeşil, mavi ve mor.

Aquademy vücuda rahatlama ve doğal denge yeniden oluşturulmasına imkan veren 16 renkli kromoterapiyi uygular.

AR&GE departmanımızın geliştirdiği LED sistemimiz sayesinde derin lensli spot ışıklarımız yoğun ışık terapisini tüm duş ünitenize mükemmel biçimde sunmaktadır. Kullanıcı rahatlıkla tercih ettiği renk ya da renkleri seçebilir. Ya da sistemi rasgele renk modununa ayarlayabilir. Modern ve minimal tasarımı sayesinde her tip tasarıma uygun pratik kontrol paneli sayesinde istenilen programı seçmek son derece kolaydır. IP67 – tamamıyla su geçirmez, tamamıyla kullanıcı dostu ve tamamıyla Aquademy tasarımı.

Birazda renklerden ve anlamlarından bahsedecek olursak…

Kırmızı ve Turuncu
KIRMIZI & TURUNCU

Kırmızı hayatın rengidir, kan rengidir. Kalp üzerinde ki etkisi azımsanamayacak derecede yüksektir. Kan dolaşımını hızlandırır ve arter basıncını arttırır. Vücuda güçlü fiziksel enerji aktarır. Turuncu insanı keyiflendiren, enerjik etkiye sahiptir. Huzur, neşe ve yaşama isteği yaratır. Bu nedenle depresyon, nevroz ve karamsarlık gibi psikolojik durumlar için yararlıdır.

Sarı ve Yeşil
SARI & YEŞİL

Sarı renk refleksleri güçlendirir, sindirim sistemine yardımcı olur. Mükemmel bir arındırıcıdır. Dışadönüklük hissi uyandırır. Yeşil renk doğa rengidir. Huzur, sukunet,dinginlik hissi yaratır. Vücudun toplam sağlık dengesini destekler, Vücut fonksiyonlarının dengesini yeniden onarır.

Mavi ve Mor
MAVİ & MOR

Mavi, duygusal huzur ve uyum getirir, bu gevşeme ve kasların rahatlamasını kolaylaştırır. Mor, sezgileri güçlendirirken, serinlik ve sakinlik sağlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *