Havuz sezonunuzu uzatmaya ne dersiniz?

Havuz sezonunuzu uzatmaya ne dersiniz?

Havaların soğumaya başlamasıyla pek çok havuz sahibi havuzunu yaza kadar kapatıp unutmaya bırakıyor. Halbuki bugünkü havuz ürünleri ve aksesuarları havuz sezonunu ilkbaharın başlarından sonbaharın sonlarına kadar uzatma imkanı sunuyor. Bahçenize yaptığınız yatırımı düşünün. Yaptığınız yatırımın daha yüksek oranda size geri dönmesini istemez misiniz? Öyleyse havuzunuzu ve çevresini yıl içerisinde bir kaç ay daha fazla kullanmaya ne dersiniz? Elektrikli yerden ısıtma sistemleri bahçe avlusuna kolaylı monte edilebiliyor. Bu ısıtma sistemleri sayesinde verandanızı karlı günlerde bile keyifle ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu tip uygulamalar için yalnızca malzeme fiyatları 170TL/m2’dan başlıyor. Otomatik don önleyici sistemler su akışını devam ettirmek için birebir. Hava sıcaklığı belirlemiş olduğunuz dereceye ulaştığında otomatik olarak devreye giren bu sistemler havuzunuzda bulunan şelale, fıskiye vb. sistemlerinizi çalıştırarak suyu hareketlendirir ve donmayı geciktirir.

 

Daha soğuk havada – eğer buz gibi suda yüzmekten hoşlanmıyorsanız – havuz suyunuzu ısıtmanız gerekir.
BehnckeGigantBehncke Gigant serisi havuz eşanjörleri, havuz filtrasyon tesisatına kolaylıkla monte edilir. Merkezi ısıtma sisteminden aldığı 90/70C sıcak su ile havuz suyunu ısıtır ve böylelikle havuz sezonunuzu en azından bir kaç ay uzatmanıza yardımcı olur. Başlangıç maliyeti €4.000’dan başlayan bu sistemler, eğer sürekli yüzmekten ve dört mevsimi yaşamaktan keyif alıyorsanız kesinlikle çok doğru bir yatırım olacaktır.

 

Behncke_EWT

Eğer merkezi ısıtma sisteminizden havuza tesisat çekemiyorsanız Behncke EWT-80 elektrikli ısıtıcılar tam size göre. Başlangıç maliyetleri €430’dan başlayan bu ekipmanlar Behncke Gigant serisine göre çok daha uygundur. Ancak sonrasında oluşacak elektrik maliyetini de hesap etmekte fayda var.

Bizimle paylaşın: Havuzunuzu soğuk havalarda kullanmayı seviyor musunuz? Aşağıdaki “Yorumlar” bölümünden soğuk havalarda yüzme havuzunuzu kullanmak ile ilgili ip uçlarınızı bizimle paylaşın, buradan yayımlayalım.

Kaynak : http://www.houzz.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *